در یک کشور توسعه یافته، هزینه‌های درمان پزشکی بسیار زیاد است. اگرچه درمان‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اما جراحی‌ها جز دسته بسیارگران قیمت دسته‌بندی می‌شود. گذشته از آن، کالاها و خدمات کلیدی مراقبت‌های بهداشتی نیز نسبتاً گران هستند مردم کشورهای ثروتمند قادر به پرداخت هزینه‌های بالای درمان نیستند. شرکت‌های بیمه تمام هزینه‌های پزشکی را پوشش نمی‌دهند و همین موضوع  بیماران را مجبور می‌کند به دنبال درمان در کشورهای دیگر باشند. در مقایسه با کشورهای غربی، آسیا، خاورمیانه، و آمریکای جنوبی خدمات پزشکی با کیفیت بالا را با تفاوت هزینه قابل توجهی ارائه می‌دهند. شرکت‌های تسهیلگری هستند که تمام نیازهای پزشکی و غیرپزشکی گردشگران را از ابتدا تا انتهای سفر برآورده می‌کنند.

در دسترس بودن گزینه‌های درمانی کم‌هزینه، همراه با مراقبت با کیفیت بالاتر، دلیل اصلی رشد و محبوبیت بازار گردشگری پزشکی است.

بیماران می توانند با انتخاب کشور دیگر برای موارد درمانی خود از 30٪ تا 80٪ در کل هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. دلیل اصلی کاهش هزینه‌های درمان در مکان‌های گردشگری پزشکی، هزینه کم و در دسترس بودن ساده پرسنل پزشکی و تفاوت واحد ارزی کشور مبدا و مقصد است.

علاوه بر این، نیازهای فوری پزشکی بیماران، آنها را بر آن می دارد تا به دنبال مقصدهای گردشگری پزشکی به عنوان یک جایگزین مناسب باشند. که به رشد درآمد بازار گردشگری پزشکی نیز کمک می کند. پیشرفت‌ها در مدیریت بیمارستان با نگاه جذب توریستسلامت در سالهای اخیر، منجر به پیشرفت‌های مفید در صنعت گردشگری پزشکی شده است. بیمارستان‌ها با اقامتگاه های مجلل و گزینه‌های درمانی مناسب، گردشگران پزشکی را جذب می‌کنند. پس از درمان، بیماران می توانند از امکانات گردشگری استفاده کنند. شرکت‌های نوظهور تسهیلگر هم با تنوع‌بخشی به خدمات خود، هر چه بیشتر بر منطقی بودن سفرهای پزشکی و سلامت می‌افزایند.

پس از دوران پاندمی، سیاست کشورها برای قرنطینه، باعث شد تا این صنعت در سراسر جهان دچار رکود شود. بار روانی ممنوعیت تردد و عدم شکل‌گیری سفر هم بر رکود این بازار افزود. در این بین بسیاری از بیمارستان‌ها هم برای پاسخگویی به نیاز بیماران داخلی مجبور به بروزرسانی سخت‌افزاری و زیرساخت‌هایشان شدند. حالا اما پس از واکسیناسیون سراسری و امکان کنترل سویه‌های جدید و با تغییر سیاست کشورها در ورود گردشگران، بارقه‌هایی از احیا این صنعت به چشم می‌خورد. بر اساس پیش‌بینی SkyQuest Technology (که یک سازمان مطالعاتی است) رشد بازار گردشگری پزشکی تا سال 2027 به رقم 207900 میلیون دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *