مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران به آژانس‌های مسافرتی نسبت به صدور مدارک و ویزای درمانی غیرمعتبر برای اتباع خارجی که به‌ویژه برای درمان به ایران سفر می‌کنند، هشدار داد.

به گزارش ایسنا، پرهام جانفشان خطاب به تمام تشکل‌های گردشگری و همچنین مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت، اعلام کرد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و گزارش‌های واصله، متاسفانه برخی از دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای گواهینامه حرفه‌ای “گردشگری سلامت” اقدام به صدور روادید (ویزا) درمان غیرمعتبر برای اتباع خارجی کرده‌اند.

همچنین برخی از این دفاتر بدون داشتن برنامه درمانی برای گردشگران، بدون نظارت بر تردد و بدون ‌اطلاع از ورود و خروج بیمار خارجی، صرفا به صدور ویزای درمان برای اتباع خارجی اقدام کرده و یا از مدارک غیرمعتبر برای اخذ این روادید استفاده می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران که بیشترین تعداد دفاتر خدمات مسافرتی کشور در حوزه آن قرار دارد، با یادآوری تعهدنامه حسن انجام کار دریافت شده از دفاتر مجاری و همچنین وفق ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی نظارت بر صدور گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت، هشدار داد: در صورت اطلاع و یا برخورد با این موارد، اقدام قانونی لازم انجام خواهد شد.

پیش‌تر برخی اتباع خارجی که برای درمان به ایران سفر کرده‌اند نسبت به آن‌چه “بی‌مسوولیتی بعضی از دفاتر خدمات مسافرتی و دریافت هزینه‌های هنگفت در ازای خدمات بی‌کیفیت” عنوان شده ابراز نارضایتی و اعتراض کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *