به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی‌فرزاد چهارشنبه در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان، گفت: تاکید مقام معظم رهبری این بود که ضمن توجه بر عرصه‌های جدید تولید بر پایه دانش بنیان، باید اشتغال آفرین باشند.

وی با بیان اینکه اعتماد آفرینی یکی دیگر از نکات مورد تاکید مقام معظم رهبری بود که دولت سیزدهم نیز ضمن تاکید بر این تکلیف مهم، تا کنون سعی کرده در این راستا حرکت کند، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا در راستای جهاد تبیین، علیه سیاه نمایی‌ها و تحریف دستاوردهای نظام توسط دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی اقدام شود.

استاندار همدان یادآور شد: با توجه به وجود مشکلات عدیده در حوزه اقتصاد، حرکت دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در راستای گره گشایی از این مشکلات و رفع موانع بر سر راه شکوفایی اقتصاد است.

این مسئول با تاکید بر اینکه در طی تحریم‌های ظالمانه توسط استکبار جهانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی، فناوری و اقتصادی، دستاوردهای بزرگی داشته که باید در یک اقدامی جهادی تبیین شوند، خاطرنشان کرد: تلاش دشمنان این است از طریق تحریم، کشور را به فروپاشی برساند، اما ایستادگی مردم و تدابیر مقام معظم رهبری خیالات خام آن‌ها را نقش بر آب کرد.

قاسمی فرزاد یادآور شد: در اوایل شیوع ویروس کرونا، دشمنان مردم ایران به ما واکسن نمی‌دادند، این در حالی است که با همت و تلاش جوانان انقلابی، ۶ نوع واکسن در داخل به شکل انبوه تولید می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، امروز جفاست اگر مردم را ناامید کنیم، ادامه داد: ما باید با تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری مردم را امیدوار کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه و گسترش شرکت‌های دانش بنیان در راستای حمایت از تولید بود، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان تمامی جوانب را در نظر گرفتند و نکات ارزشمند و تأثیرگذاری در راستای مسئولیت‌پذیری ذکر کردند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم توفیقات خوبی در زمینه سلامت، معیشت و تنظیم بازار در استان داشته است.

استاندار همدان گفت: سعی شده کلیه انتصابات در استان بومی‌گزینی باشد که در این راستا صددرصد مدیران بومی همدان هستند.

وی با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر قیمت مسکن یک جهش بزرگ داشته است و یکی از مطالبات اصلی مردم است، افزود: در راستای توجه به مسکن، طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار دولت قرار گرفت که سهم استانی آن ۱۰۰ هزار واحد است که در دست اقدام است.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: طی اقدامات و پیگیری‌های انجام شده، یک هزار و ۱۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن آماده شده است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه با توجه به زیرساخت‌هایی که استان همدان دارد، ضروری است که توجه ویژه‌ای به مبحث گردشگری صورت گیرد، اضافه کرد: استان همدان بیشتر جنبه کشاورزی دارد و منابع آبی استان نیز در این زمینه دچار کمبود است و باید در روش‌های استفاده و تغییر الگوی گشت و همچنین مکانیزه کردن تجدید نظر صورت گیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه بیش از ۱۸۰۰ اثر و جاذبه گردشگری در استان وجود دارد که می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان ایفا کند، تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی برای محیط پیرامونی غارعلیصدر در نظر گرفته شده که می‌تواند در رونق و توسعه این مجموعه و محیط و روستاهای اطراف آن نقش مؤثری داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت استان همدان در حوزه پزشکی، به دنبال تقویت گردشگری سلامت هستیم.

وی با بیان اینکه احداث بیمارستان هزارتختخوابی به عنوان یک مرکز درمانی بزرگ در منطقه، در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: مشکل تأمین آب شرب همدان، با تکمیل پروژه انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان که به طور جدی دست پیگیری است، حل خواهد شد.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: طی پیگیری‌هایی که با وزیر و معاونین وی انجام شد، برای انتقال آب از سد تالوار به شهر همدان اعتبارات خوبی جذب شد که می‌تواند در تسریع این پروژه نقش مؤثری داشته باشد.

این مسئول در ادامه صحبت‌های خود، با بیان اینکه با توجه به مصرف آب در استان، ضرورت دارد که فرهنگ‌سازی شود تا در مصرف بهینه آب اقدام شود، گفت: در اوایل شروع به کار، راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی همدان در دستور کار قرار گرفت که در هفته دو پرواز به مقاصد مشهد مقدس و کیش انجام می‌شود.

وی ادامه داد: جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار استان به طور منظم در استان برگزار می‌شود.

استاندار همدان گفت: طرح جامع شهری همدان نیز در دست پیگیری است و حتماً به نتیجه مورد نظر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سفرهای شهرستانی بعداز ماه مبارک رمضان ادامه پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی، در شورای فرهنگ عمومی سند قرآنی و سند فرهنگی استان را تدوین و در حال اجرا است.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه برنامه سفر راهیان نور به مناطق جنگی ساماندهی شد و پس از چند سال تأخیر، طی هماهنگی‌ها و احیا اقامت‌گاه‌ها دوباره از سر گرفته شد، تاکید کرد: سند یکساله توسعه و پیشرفت استان با توجه به نرخ رشد ۷.۵ درصد تدوین و به کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز ابلاغ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *