ایسنا/یزد مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد بر لزوم معرفی مزیت‌های نسبی استان یزد در حوزه گردشگری سلامت تأکید کرد.

«احمد آخوندی» در نشست کمیته گردشگری راهبردی سلامت که با حضور رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد، نماینده معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی دارای گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت در محل این اداره کل برگزار شد، با بیان این که گردشگری سلامت صرفاً گردشگری پزشکی نیست، افزود: گردشگری تندرستی و طبیعت‌درمانی از دیگر زیرمجموعه‌های گردشگری سلامت هستند که به این دو جنبه نیز باید توجه شود و مزیت نسبی استان در این سه حوزه باید معرفی شود.

وی در ادامه بر بهبود زیرساخت‌های استان شامل هتل، پرواز و ویزا توسط کارگروه‌های تخصصی و احصاء وظایف دستگاه‌های مختلف در این حوزه نیز تأکید کرد.

آخوندی با اشاره به این که باید تورهای ترکیبی در حوزه گردشگری سلامت استان هم در زمینه‌ی درمان و هم گردشگری داشته باشیم، وجود سیاست‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران این حوزه را لازم و ضروری دانست.

آخوندی به موضوع تولید محتوا در زمینه‌ی گردشگری داخلی در حوزه گردشگری سلامت استان اشاره و اظهار کرد: به‌ منظور ساماندهی مسافران درمانی در بخش داخلی، باید دفتر خدمات مسافرتی دارای گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت ضمن ارتباط با استان‌های مبدأ نسبت به این مسئله اقدام کنند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان در ادامه گفت: اکوسیستم گردشگری سلامت در یزد پراکنده است و دفاتر فعال در این زمینه باید این اکوسیستم را به هم وصل کنند.

آخوندی در پایان با بیان این که در سطح استان ۱۰ دفتر خدمات مسافرتی دارای گواهینامه حرفه‌ای گردشگری سلامت هستند، بر انسجام و تشکل بخشی و ظرفیت سنجی توسط دفاتر در این حوزه تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *